Jak dbać o włosy w trakcie snu?

jak dbać o włosy

Troszczymy się o włosy w ciągu dnia, a jednak bardzo często zapominamy o tym, aby zadbać o nasze włosy w nocy. Oto kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że nasze włosy będą zawsze piękne.

1. Najistotniejszą sprawą jest to, aby nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Będą one narażone na otarcia, co doprowadzi do uszkodzenia łuski. Zawsze więc warto odpowiednio wcześnie je wysuszyć, aby były piękne, lśniące i zdrowe.
2. Jeśli masz możliwość umycia włosów rano, nałóż na włosy maskę. Włosy będą bardzo dobrze nawilżone i odpowiednia ilość substancji w nie wniknie przez całą noc. Raczej nie możemy liczyć na rewelacyjny efekt, ale nałożenie maski na włosy na pewno świetnie na nie wpłynie. Kolejny krok po nałożeniu to rozczesanie włosów i wysuszenie suszarką. Rano będziemy musiały zmyć maskę. To pozwoli nam je doskonałe odżywić.
3. Doskonałym pomysłem jest także nawilżenie końcówek za pomocą specjalnego olejku lub serum na końcówki. Dzięki temu końcówki będą w dobrej kondycji, nierozdwojone i zdrowe. Szczególne zalecany jest czysty olejek arganowy, który w doskonały sposób odżywi końcówki naszych włosów.

dbanie o włosy
4. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że włosy powinny być związane. Najlepszym sposobem jest zaplecenie warkocza, aby włosy nie ocierały się całą powierzchnią o poduszkę. Dzięki temu nie będą zniszczone.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Jak dbać o włosy w trakcie snu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s